--> Apartmán S+S

Habakuky

Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok môžu navštíviť jedinečnú dedinku na Donovaloch pod Novou Hoľou. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V areáli nájdete aj ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka ...

Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, ktorá je ideálna pre rodinný výlet, Vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu.

Fun aréna - bobová dráha

Trať bobovej dráhy je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole, kľukatí sa v lesíku a po takmer 900 m vyústi ku nástupnej stanici umiestnenej nad dolnou stanicou lanovky TELEMAX resp nad plochou, kde sa v zime nachádza klzisko. Počas jazdy v tobogáne na špeciálnych vozíkoch zažijete množstvo adrenalínu najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h. Pre porovnanie aktuálnej rýchlosti bude pripravený radar, ktorý vám pri príchode do cieľa ukáže zaznamenanú najvyššiu rýchlosť Vášho prejazdu tobogánom. A ak sa Vám jazda zapáčila, môžete sa znovu pohodlne priamo vo vozíku nechať vyviezť až na štart trate vlekom.

Turistika

Ak ste už navštívili všetky atrakcie FUN ARÉNY odporúčame jednoduchú turistiku. V okolí apartmánu je množstvo turistických trás a veľa z nich je vhodná aj na cykloturistiku. Naj na tom je fantastická vôňa lesa a horských lúk.

Stačí si požičať turistickú mapu, ktorú nájdete v zložke pre hostí v našom apartmáne a vybrať sa ktoroukoľvek svetovou stranou. Nezabudnite si zobrať na turistiku pevnú a Vašim nohám vhodnú obuv, dostatok tekutín a pre prípad, že ste nesledovali počasie aj pršiplášť. Ak idete na dlhšiu túru, pre prípad pohody, prosím o nahlásenie na naše čísla kam ste sa vybrali a poteší nás keď nám po návrate poviete čo krásneho ste zažili.